PostWysłany: Śro 21:30, 23 Lis 2011    Temat postu:

Moje typy to :

Chorkówka - Łężany 3 : 0
Dukla - Wrocanka 3 : 0
Tarnowiec - Iwonicz 1 : 3

Meczu SKM Kopytowa - Mechanik Krosno nie typuje ponieważ na prośbę drużyny z Krosna mecz został przełożony na 6 kolejkę, dokładniejszą datę rozegrania tego meczu podam w późniejszym terminie

Ostatnio zmieniony przez Muniks dnia Czw 0:34, 24 Lis 2011, w całości zmieniany 2 razy
Paweł

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 343

PostWysłany: Czw 0:51, 24 Lis 2011    Temat postu:

Kabis, no to serdecznie zapraszamy. Ale musisz przyznać , że dużo robiłem aby zapewnić Wam wolny wieczór we czwartek Smile

GOSiRIwonicz

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 124

PostWysłany: Czw 10:28, 24 Lis 2011    Temat postu:

Paweł, ale to właśnie dzięki Tobie przyjedziemy, bo termin dla nas niekorzystny Very Happy

PostWysłany: Czw 21:17, 24 Lis 2011    Temat postu:

Mecz Dukla - Wrocanka na prośbę gości przełożony na bliżej nie określony jeszcze termin.

krzys1924

Posty: 39

PostWysłany: Czw 21:21, 24 Lis 2011    Temat postu:

może chłopaki z Kroscienka lub Kopytowej skoro nie grają w piątek zagrali by sparing z zespołem z Dukli ?? co Wy na to ?

Muniks

Posty: 304

PostWysłany: Czw 21:57, 24 Lis 2011    Temat postu:

Kolego Kopytowa zagrała by bardzo chętnie tylko jakbyśmy wiedzieli troszkę wcześniej bo graliśmy dziś sparing i jutro to by było trochę za dużo jak na nasze możliwości, ale mam takie małe pytanie do drużyny z Dukli czy w związku z rozgrywkami plus ligi w Krośnie które odbędą się 1,2 i 3 grudnia moglibyśmy nasz piątkowy mecz rozegrać wcześniej np. poniedziałek, wtorek albo środę a od czwartku spokojnie oglądać poczynania profesjonalistów Smile Co wy na to ? oczywiście decyzja należy do gospodarza Smile

krzys1924

Posty: 39

PostWysłany: Czw 22:04, 24 Lis 2011    Temat postu:

ze zmianą terminu bedzie ciężko ponieważ mamy wejscie na sale zgodnie z terminarzem i nie da sie wcisnąć w inny dzień gdyż wszystko jest pozajmowane przez piłkarzy, a z drugiej strony wiązało by się to też z dodatkową opłatą za sale ;/
A z kim jesli mozna wiedziec graliscie sparing ? Pochwalcie sie wynikiem Razz

Muniks

Posty: 304

PostWysłany: Czw 22:50, 24 Lis 2011    Temat postu:

no jeżeli tak to zagramy w normalnym terminie chyba że w najbliższym czasie niespodziewanie wynikła by taka możliwość to pisz na forum a jeżeli chodzi o dzisiejszą gierkę, to nic specjalnego ponieważ ciężko by było nawet wskazać zwycięzce Smile

Ostatnio zmieniony przez Muniks dnia Czw 22:52, 24 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Paweł

Posty: 343

PostWysłany: Pią 0:54, 25 Lis 2011    Temat postu:

Tarnowiec - Iwonicz 3:2. Tarnowiec był jak Iran w meczu z Polską. W pierwszym secie Iwonicz nas rozniósł do dwunastu, trudną zagrywką, skutecznym atakiem, dobrą organizacją gry i obroną w polu. Zapowiadało się na szybkie 3:0. Ale zbyt łatwo wygrany set chyba kolegów z Iwonicza zdekoncentrował i drugiego seta wygrali "rzutem na taśmę" na przewagi. W trzecim secie Tarnowiec uzyskał szybko dużą przewagę i już jej nie oddał do końca. Podobnie w IV secie, poczatek wyrównany, potem seria zagrywek Tarnowca, kłopoty z ich odbiorem przez Iwonicz i wygrana Tarnowca. Set piąty to kopia czwartego. Znów seria udanych zagrywek, kiepski odbiór ze strony Iwonicza, Tarnowiec uzyskał przewagę 5 punktów i Iwonicz jej już nie zdołał zniwelować.
Koledzy z Iwonicza w przegranych setach mieli pretensje do sędziego, zgoda nie zawsze może było najlepiej, ale my też mieliśmy uwagi do sędziowania. Naszym wspólnym szczęciem było to że meczu nie sedziował sędzia Z.

Posty: 151

PostWysłany: Pią 11:24, 25 Lis 2011    Temat postu: "Krótka informacja"

Mecz Tarnowiec – Iwonicz, powrót tematu sędziowanie. Prawdą jest ze Iwonicz zagrał bardzo kiepsko szczególnie w przyjęciu i tutaj chyba należy upatrywać tą niefortunną porażkę. To ze pierwszy set wyszedł i akurat w tym secie nie było problemu z interpretacją decyzji sędziowski było to spowodowane tym, że obie drużyny zgłaszały swoje błędy aby nie było zbędnych kłótni. Sędzia nie widział piłek no to drużyna jedna czy druga podejmowała decyzje i mówiła co było. Drugi set na styku podobna sytuacja. Wychodzę jednak z taki założeniem że jak jest sędzia to ma rozsądzać sporne piłki i kierować pkt w jedna czy drugą stronę i tutaj zaczynają się problemy. Na meczu było dwóch sędziów drugi miał patrzeć na przejścia dołem, ile było przejść dołem o tym nie wspominam ale sędzia tego nie widział, przeskakiwanie na drugą stronę dotykanie górnej taśmy też oczywiście nie zauważone i teraz najważniejsze gwizdanie podwójnych i niesionych piłek ………. !!! pomsta do nieba, liczone i gwizdane tylko w jedna stronę. Stwierdzenie:
„Uważam jednak, że to kilkupunktowe serie nieudanych odbiorów naszych zagrywek, spowodowały uzyskanie przewagi w setach III, IV i V, których przeciwnik już nie odrobił.”
jest niedorzeczne, bo jak już byliśmy na granicy 2 pkt straty no to bach i zagwizdany błąd naszej drużyny który rozwalał cała mobilizację powodując frustrację zawodników z Iwonicza. Tak jeszcze na podsumowanie: nieznajomość przepisów, Libero rozgrywa piłkę w swojej strefie ataku, palcami, zawodnik atakujący przebija ja gdzie piłka była powyżej górnej taśmy. Sędzia gwiazda, pkt dla Tarnowca. Czy aby na pewno? Dopiero po konsultacji sędzia gwiżdże i daje „bez pkt” a ja teraz się pytam dlaczego? Przecież to jest błąd drużyny a nie bez pkt i drużyna Iwonicza znowu oszukana o pkt. Mówi się tak to tylko jeden pkt ale jak to był punk dający nadzieję na 1 pkt różnicy? To przyznacie, że wygląda to już inaczej. I kolejne spostrzeżenie dotyczące sędziowania, drużyna Iwonicza odrobiła stratę, dochodzi punktowo do Tarnowca….. i Tarnowiec bierze czas ------ TRZECI !!!! Sędzia przyznaje czas po krótkiej sprzeczce okazuje się ze faktycznie to trzeci czas, ale przerwa gdzie zawodnicy Tarnowca zeszli z boiska zrobiła swoje. Drużyna Iwonicza grająca kiepsko bo tylko falami znowu została wybita z gry.
Panowie, każdy mówi o co to się pieklić to tylko amatorska liga, ale według mnie to nie na tym ma rzecz polegać. Czy to amatorska czy profesjonalna liga grajmy według przepisów i trzymajmy się ich. Nie ma co uczyć młodszych zawodników jak grać „ŹLE” bo potem nabiorą takiego nawyku i z cała pewnością nie będą widzieli potem błędu gdzie błąd jest ewidentny.
Podsumowanie, gratuluję wygranej Tarnowcowi bo co by nie powiedzieć to ich pierwsze zwycięstwo nad zespołem Iwonicza mam nadzieję, że ostatnie Wink ale … no właśnie jest to ale … (pisane wyżej), reszta pozostanie milczeniem.

Bartek

Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 564

Skąd: Krosno-tel.604457709

PostWysłany: Pią 15:28, 25 Lis 2011    Temat postu: na temat sędziowania

Faktem jest że w naszej lidze jest z tym problem i to nie od dziś. Uważam że przedewszystkim wynika on z tego że "sędziowie" nie znają przepisów i nie bardzo mają ochotę się ich nauczyć (jak by znali to może trochę bardziej by się szanowali) . Zjawisko nasila się w trakcie zaciętych spotkań gdzie emocję zaczynają brać góre nad rozsądkiem (zawodnicy z Iwonicz akurat do "spokojnych" nie należą Laughing ) i dochodzą do tego nieudolne próby pomocy swoim kolegom z parkietu.
Tylko czy w ten sposób odniesione zwycięstwo wogóle smakuje? Czy
po meczu trzeba ten smak rozpuścić (np.alkoholem)-i może niektórym właśnie o to chodzi Wink

P.S.
Przypomniał mi się nasz mecz w Iwoniczu jakieś 3 albo 4 lata temu -nie wiem czy ktoś z obecnego składu Iwonicza wtedy grał(byliśmy wtedy beniaminkiem -czarnym koniem ligi Laughing )gdzie sędzia (starszy gościu chyba menago wtedy Iwonicza) zaczął gwizdać błędy... w rotacji zawodników krościenka !!!(oczywiście protokołu ze składem przed meczem nikt nie podawał)- nie wiedział kto z kim źle stał... ale gwizdał.
Bardzo dobry sposób na rozwalenie morale przeciwnej drużyny ,oczywiście tylko w lidze amatorskiej Laughing
Do dziś utkwił mi wynik z 2 seta gdzie wygrywaliśmy 24:18 i przegraliśmy tego seta na przewagi Laughing

Ostatnio zmieniony przez Bartek dnia Śro 14:21, 30 Lis 2011, w całości zmieniany 7 razy
Bartek

Posty: 564

PostWysłany: Pią 16:28, 25 Lis 2011    Temat postu: sparing

Jakby Dukla chciała przyjechać na sparing dzisiaj (w piątek) do Krościenka to zapraszamy na 19.00

P.S.
Dzięki dla Kopytowej za zaproszenie na sparing ale na czwartek nie byliśmy się w stanie pozbierać

Ostatnio zmieniony przez Bartek dnia Pią 16:33, 25 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 22:38, 27 Lis 2011    Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PostWysłany: Śro 0:31, 30 Lis 2011    Temat postu:

W piątek Tarnowiec wybiera się do Łężan przerwać złotą passę Gromu, a przede wszystkimi zdjąć uśmiech z twarzy kapitana Łążan. To, że Tarnowiec i Łężany to zaprzyjaźnione ekipy nie będzie miało znaczenia na boisku.
Strategia jest sprawdzona, bardzo łatwo wygrywacie I seta (łapiecie przynetę) dekoncentrujecie sie, lekceważycie nas, a wtedy my ruszamy na poważnie i bez problemu wygrywamy 3:2 a w piątym secie gromimy Grom spokojnie 15:13.
Grom proponuję zatrudnić minimum 10 sędziów bo okazuje się że my z Tarnowca to jakaś dzika orda jesteśmy, prawie cały czas robimy przejścia, praktycznie stoimy na boisku przeciwnika, uważajcie na nogi, non stop dotykamy siatki, jesteśmy wręcz zaplątani w siatke, bezczelnie oszukujemy cały czas, a jak nam się zachce to bierzemy przerwy (czas) bez ograniczeń.
Mój typ to 3:2 dla Tarnowca z wielką pomocą sędziów.

Bartek

Posty: 564

PostWysłany: Śro 14:44, 30 Lis 2011    Temat postu:

Paweł zaczynam się Cieszyć że mamy mecz z Wami już za sobą Laughing

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.als.fora.pl Strona Główna -> Mecze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)